ART / Lithographs / Graphic art 9344226
*
nr 934 4226
GRAPHIC ART
Efter Fernand Legér, Svart Jazz, 32x24,
Efter Fernand Legér, Svart Jazz, 32x24
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:57:06
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/12 12:58:10
1
450 kr
2/1 19:22:10
2
450 kr
2/1 19:22:10
1
450 kr (Robot)
2/1 19:22:18
2
500 kr
10/1 20:51:02
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fernand legér grafiskt blad litografier svart jazz
-
9037 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:08
-
9038 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:12
-
9036 LITOGRAPH IN C..
Camilla Pyk (b. 1966), Sweden. Signed, numbered 51..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:55
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:29
-
9084 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:41
-
9064 LITOGRAPH IN C..
Lasse Ã…berg (b. 1940), Sweden. Height: C upplaga m..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:28
*
GRAPHIC ART
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4226
GRAPHIC ART
Efter Fernand Legér, Svart Jazz, 32x24,
Efter Fernand Legér, Svart Jazz, 32x24
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/12 12:58:10 | 1 | 450 kr |
2/1 19:22:10 | 2 | 450 kr |
2/1 19:22:10 | 1 | 450 kr (Robot) |
2/1 19:22:18 | 2 | 500 kr |
10/1 20:51:02 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fernand legér grafiskt blad litografier svart jazz
-
9037 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:08 -
9038 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:12 -
9036 LITOGRAPH IN C..
Camilla Pyk (b. 1966), Sweden. Signed, numbered 51..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:55
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:29 -
9084 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:41 -
9064 LITOGRAPH IN C..
Lasse Ã…berg (b. 1940), Sweden. Height: C upplaga m..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:28